Yüksek Okul için Düğmeye Basıldı


Açıklama: AZDAVAYA MESLEK YÜKSEK OKULU YAPILMASI İÇİN HALK DÜĞMEYE BASTI
Kategori: Dernek Haberleri
Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2010
Geçerli Tarih: 27 Haziran 2017, 20:03
Site: Azdavayin Okulu
URL: http://www.azdavayinokulu.com/haber_detay.asp?haberID=7


 

06 Mayıs 2010 günü Azdavay Belediyesi Eko turizm Toplantı Salonunda yapılan geniş katılımlı halk ve esnaf toplantıyla Azdavay halkı ilçeye yaptırılması planlanılan Meslek Yüksek Okulu için ilk hamleyi yaptı. İki yüze yakın esnaf ve sakinin katıldığı toplantıda Azdavay Meslek Yüksek okul yaptırma ve geliştirme derneğine tam destek verildi.

                Toplantı Azdavay Dernekler birliği başkanı Mehmet DİRİBAŞ’ın açılış ve sunumuyla başladı. Diribaş ile birlikte toplantıya katılan tüm Azdavaylılar MESLEK YÜKSEK OKULUNA EVET dediler. Azdavay Belediye başkanı ve aynı zamanda derneğin kurucular kurulu başkanı sn. Osman Nuri CİVELEK; derneğin kuruluşundan bu yana yaptıklarını ve bu proje ile hedeflerini anlattı.

                Daha sonra söz alan dernek başkanı Azdavaylı iş adamı CEVAT TAŞKAN; kutsal ve zorlu bir görev yüklendiklerini, ancak tüm Azdavaylıların el ele vermesiyle başarıya ulaşabileceklerini bildiklerini, bu doğrultuda herkesi imeceye davet ettiğini ifade etti.

                Toplantının ilerleyen süresinde Mehmet DİRİBAŞ, bu projenin ilçenin kalkınması için çok büyük bir anlam taşıdığını ifade ettikten sonra sizler nasıl katkıda bulunursunuz sorusunu katılımcılara yöneltti. Bir biri ardına kendi namına taahhütte bulunan Azdavaylıların taahhütleri toplantı sonuna kadar iki yüz bin lirayı buldu. Projeyi böylesine sahiplenen hemşerilerine dernek başkanı Cevat TAŞKAN yaptığı bir konuşma ile teşekkür etti.

                Ağustos 2010 da temel atma hedefi ile toplantıya son verildi.