Azdavayin Okulu
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

BAŞKANDAN MESAJ

BAĞIŞ LİSTESİ

  1- İsmail Recai ŞANLI 
  110.000,00-TL
 
  2-Cevat TAŞKAN
  30.000,00-TL
 
  3-İzzet DEMİR
  30.000,00-TL
 
  4-H. Tahsin ÇAKIR
  30.000,00-TL
 
                  Devamı>>

ANKET

Azdavay'ın Neye ihtiyacı var


Tüm Anketler

YARINIMIZ İÇİN EL ELE

Mehmet DİRİBAŞ

26 Mayıs 2010, 10:15

Mehmet DİRİBAŞ

Beş yıl evvel öngörülü bir çizgi ile ilçemizin bir meslek yüksek okulu ile kendi yarınına ciddi bir kapı açacağını görerek, AZDAVAY MESLEK YÜKSEK OKULU İSTİYOR sloganı ile piknik afişimizi yapmıştık. İlçe dernek yönetimi olarak en büyük hedefimiz bu idi.

İlçe belediye başkanımız bu amaç için her fırsatta ulusal siyasetçilerimizin kapısı aşındırırken yanında ya da en yakın takipçisi olabilme mücadelesi içindeydik. Vizyon bu idi.

Madenlerimizin devlet eliyle kapatılması sonucu, hayat damarı kesilen ve giderek kan kaybedip ekonomi ve nüfus açısından göreceli olarak küçülen Azdavay için tek kurtuluş yolu böylesine bir kırılma noktası yaratacak proje ile yeniden hayat bulmaktan başka çare yok idi.

            Ülke gerçekleri ortada. Devlet kalkınacak diye her ilçeye bir meslek yüksek okulu yaptırabilecek durumda değil. Ciddi elemeler yapılması gerekiyor. Bunun yanı sıra bu elemeyi aşan ilçelerde kendi kaynakları ile bu projelere hayat verip, ilgili kurumlara fiziki alanları teslim etmeleri gerekiyordu. Durum böylede oldu. Ağlı, Şenpazar, Daday, Seydiler ve Pınarbaşı’nın orta yerinde Azdavay da bir meslek yüksek okuluna karar verildi. Bu karar İlçe halkı ve yerel yönetimin talebi sonucunda verildiği için de yapıyı yapmak yine ilçe sakinlerine düştü. Bu bir milli görev. Bu yöre için yerel kalkınma anlamına gelmekle birlikte, ulusal eğiteme de ciddi bir destek vermek anlamına geliyor.

            Belediye başkanı Osman Nuri Civelek ve İstanbul Azdavay Dernekler Birliği, Kastamonu Üniversitesi Rektörü sn. Bahri GÖKÇEBAY’A söz vererek, ilçemize kazandıracakları bu kurum için gereken yapının biran evvel yapılıp teslim etme yolunda çalışmaya başladılar.

            07 Ekim 2009 günü ilk adım atılarak on yedi kurucu üyenin imzasıyla oluşturulan Azdavay Meslek yüksek okulu yaptırma ve geliştirme derneği kurulmuştur.  Yine 01 Nisan 2010 günü yapılan olağan genel kurul ile yetkiyi İstanbul da ki iş adamlarımızdan Cevat TAŞKAN başkanlığında, Ayhan BIYIKLI, Osman Nuri CİVELEK, Mehmet DİRİBAŞ ve Cengiz ÖZTÜRK’ ten oluşan yeni yönetime vermişlerdir.

            Bir aylık planlama aşaması sonrasında yola çıkan yeni yönetim;

1)      Azdavay halkı ve esnafı ile bir toplantı yapmak( 06 Mayıs 2010)

2)      İstanbul’ da ki Azdavay dernekleri başkanları ile bir toplantı yapmak

3)      İstanbul’da ki Azdavay dernek yöneticileri ve üyeleri ile bir piknik yaparak kampanyaları tanıtmak (16 Mayıs 2010)

4)      Şeffaf bir kapmaya seyri için bağışların takip edildiği bir web sayfası oluşturmak

Kararlarını almış ve hızla yola çıkmıştır.

 

HEDEF AĞUSTOS 2010 TEMEL ATMA TÖRENİ

            Dernek yönetimi 2010 Ağustosunda meslek yüksek okulu binasının temelini atma hedefi ile bu gün çalışmalarını sürdürmektedir.

 

2011–2012 Eğitim Öğretim yılında ilçemizdeki meslek yüksek okulunda eğitime başlanması için çalışma takvimi oluşturulmuştur.

 

ÖZDE AZDAVAYLI OLAN HERKES İMECEYE DAVETLİ.

Evet, özde Azdavaylı olan her kes yarınımıza değer katacak bu imeceye davetlidir.

Önemli olan yapılan yardımın parasal miktarı değil. Yardım etmek ve bu imeceye alın teri dökmek isteyen her kes yarınımıza güç katacaktır. İsteyen maldan, isteyen candan. Ama mutlaka el verilip katkı sunulması gereken bir proje bu.

           

            Türkiye’mizin ve dünyanın her yerinde bulunan tüm ZİRAAT BANKASI şubelerinden bu kampanya ya masrafsız olarak bağışta bulunabilirsiniz. Kampanya iki bölümden oluşuyor;

1)      Bin lira ve üzerinde yardımda bulunmak isteyenler için; AZDAVAY MESLEK YÜKSEK OKULU İÇİN EN AZ BİN TL. BENDEN KAMPANYASI,

2)      Bin lira altında yardımda bulunacaklar için ise; AZDAVAY MESLEK YÜKSEK OKULU İÇİN BİR TUĞLADA BENDEN KAMPANYASI.

Bu her iki kampanya da web sayfasından düzenli olarak güncellenecek ve halka şeffaf bir şekilde duyurulacak. Gelen bu destekler tüm hayırseverlerin imeceye nasıl sahip çıktığını gösterecek ve hedefe bir an evvel ulaşılmasını sağlayacak.

Başlangıç hedefi 1.000.000TL.

Bu zor bir rakam değil. Daha şimdiden 50–60 kişi el verdi 450bin civarında bir rakama ulaşıldı.

20–30 kişinin daha desteğiyle 700 bin civarında bir rakama ulaşılacak gibi görünüyor. Ancak halktan da destek gelir ise bu dayanışma gerçek bir imeceye dönüşecektir. Az ya da çok demeyin bir tuğla da siz koyun.

 

            Azdavay davasında candan var olanlar bir adım öne çıksın… Sadece sözde varım diyenlere de selam olsun. Gün imece günü, gün dayanışma günüdür. Bu gün ki, ekonomik gerçekler ortada. İlçemiz için bu var oluş mücadelesine yürekten desteğe bekliyoruz hepinizi.

            Haydi, dayanışmaya; ilçemin aydınlık yürekli insanları. Hepinize şimdiden teşekkürler.

 

 

 

MEHMET DİRİBAŞ

Bu haber 1460 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Yapı Yükesliyor..23 Ekim 2010

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi