Azdavayin Okulu
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

BAŞKANDAN MESAJ

BAĞIŞ LİSTESİ

  1- İsmail Recai ŞANLI 
  110.000,00-TL
 
  2-Cevat TAŞKAN
  30.000,00-TL
 
  3-İzzet DEMİR
  30.000,00-TL
 
  4-H. Tahsin ÇAKIR
  30.000,00-TL
 
                  Devamı>>

ANKET

Azdavay'ın Neye ihtiyacı var


Tüm Anketler

Yapı Yükesliyor..

Mehmet DİRİBAŞ

23 Ekim 2010, 15:01

Mehmet DİRİBAŞ

YAPI YÜKSELİYOR…

 

Karar verilmişti bir kere, yapı yapılacaktı; Azdavay, Meslek Yüksek okuluna kavuşacaktı… 2011–2012 öğrenim yılına 250–300 öğrenci alarak ilçemizde üst düzeyde ilim irfan dağıtılacak ve bu etkileşim ile ilçe ekonomisine ciddi katkılar oluşacaktı.

Koşulsuz bir bağ ile ilçeye bağlı olan değer veren insanları böyle bir rüyayı hedef haline getirdiler. Siyasetçisi ben üzerime düşeni canı gönülden yaparım dedi. Seçilmiş bir grup yönetici ise her şart dahilinde bu davada asker oluruz deyip, kutsal bir yolculuğa çıktılar.

Her güzel durumda olduğu gibi bu durumda da bir sürü engel çıktı tabii ki. Kimi bu bir hayal, siyasi bir ayak oyunu dedi. Kimi müthiş bir para vurgunu yapacaklar dedi. Kimi bize bir proje, maket önümüze koyun dedi. Maket denilen şeyin 50–100 TL. Ye yapılabilecek sıradan bir oyuncak olduğu aşikarken. Gönülden davada varım diyenler, üç beş bir araya getirip gerekenleri yaparken, yokuş yapan ard niyetliler ise sadece seyrediyorlardı. Bir beş değil binlerce bahane uydurarak.

Yüzlerce prosedürü olan, evrak işi olan ve ciddi zaman alan bu gibi projelerde normalde gerekli sürenin üçte biri kadar bir zaman parçasında tüm prosedürler tamamlanmış iş sadece yüksek bir makamın imzasına kalmışken, temel hızla kazılıp yüzlerce kamyon hafriyat yapılmış, temel betonları atılmış ve yapı hızla yol almaya başlamıştır.

Öyle katkıda bulunmayı söz verip de, iş ödemeye gelince yokuş yapan, lafa geldi mi milyonlarca liralık servetleriyle ağalık taslayan ancak tek yaralı parmağa likit bir faydaları dokunmayan kendilerine Müslim bir çok insan seyirci ola dursun bağış yapanlar listesindeki güzel insanlar bir fiil bu katkıları sağlayarak bu davaya destek vermişlerdir.

Öğrendim ki, büyük olmak demek; vermek demekmiş.

Bir çoklarına rağmen mütevazi bir hayatları olan ancak her halükarda paylaşmayı seven koca yürekli insanların bu candan katkıları ile çatıyı kapatıp ilçemize bu ilim yuvasını kazandırma noktasında katkıda bulunan herkese yürekten teşekkürler.

Öğrendim ki, bu proje sonucunda en çok ticaretlerine ticaret katacak insanlar ölü uykusunda olabiliyorlar. Başkaları yapsın biz hasada bakalım diyebiliyorlar.

Öğrendim ki, bu topraklar üzerinde sadece bir emekli aylığı olduğu halde bu aylığının bir aylık kısmını  böylesine bir davaya verebilecek koca yürekli insanlarda bu topraklarda var.

Öğrendim ki, dün tarlan çıkıp gittiği halde, kendi ecdadına zerre kadar faydası olmamış, çeşmeli kentlerde ağalık süren iç güveyler, ata topraklarına zerre kadar faydaları olmasın diye kaçabiliyorlar.

Öğrendim ki, bazılarının bir aylık geçimlerini bir akşam yemeğinde harcayabilenler, iş hayra geldi mi çok ketum olabiliyorlar.

Ama her ne olursa olsun, AZDAVAY MESLEK YÜKSEK OKULU YAPILIYOR. YAPI YÜKSELİYOR.

SAĞ OL OSMAN NURİ CİVELEK…

SAĞ OL CEVAT TAŞKAN…

SAĞ OLASIN BAĞIŞÇI GÖNÜL ADAMLARI…


Mehmet DİRİBAŞ

Bu haber 2587 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Yapı Yükesliyor..23 Ekim 2010

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi